Posted on

Čekání na Emelie Forsberg ve Skotsku

Emelie Forsberg – skyrunning hvězda

Tento příběh o falešné Emelie je z veselých příběhů:) Do Skotska jsem se vydal fotografovat závody světového poháru ve skyrunningu hlavně proto, že jsem tam ještě nebyl a tamní hory vypadaly neodolatelně. A nebudeme si nic nalhávat. Startovní pole bylo nabité hvězdami víc než Mléčná dráha. Jednou z nich byla i Emelie Forsberg, na kterou jsem měl delší dobu spadeno. A není se čemu divit. Špičková běžkyně týmu Salomon, přítelkyně Kiliana Jorneta, která je navíc velmi fotogenická. A bylo možné ji poznat na dálku díky charakteristickému růžovému dresu Salomon.

Vyhlížení růžového dresu při vertikálním kilometru

Prvním ze závodů, kde se měla objevit byl Mammores Vertical Kilometer. Závod na 6km, na kterém závodníci překonají 1000 výškových metrů. Startuje se intervalově a elitní závodníci až na samém konci.

Měl jsem nasazený teleobjektiv 200mm, abych vyhlížel blížící se elitní závodníky. Když tu najednou se v zorném poli objevil růžový dres a v něm samotná Emelie Forsberg.

Emelie Forsberg skyrunning skotsko, fotograf Lukáš Budínský
Emelie Forsberg přibíhá vřesovištěm ve Skotsku pohledem přes teleobjektiv.

Rychle jsem přehodil teleobjektiv za široký objektiv, fotil jím probíhající závodníky na místě, které jsem měl dlouho vyhlédnuté. Mimochodem jsem zde vyfotografoval subjektivně nejlepší fotografii ze Skotska.

skyline scotland, mamores vk 2017, Lukáš Budínský
Nejlepší fotografie ze Skyline Scotland 2017

Ale zpátky k Emelie. Čekám, že se mi každou chvíli objeví v hledáčku. A konečně ano. Vidím růžový dres, cvakám. Do záběru mi vleze turistka, nadávám.

Otáčím se a cvakám alespoň jednu záchrannou ještě zezadu. Ale moment? Co to bylo? Holá hlava, chlupaté ruce? WTF?

.

.

.

.

.

Falešná Emelie Forsberg úspěšně odlákala moji pozornost…

Několik vteřin přemýšlím co se stalo. A právě toto rozptýlení stačilo k tomu, aby mi Emelie proběhla mým “sweet spotem”. Stihl jsem už jen jednu slušnou fotografii s vodou v pozadí a Skotskou krajinou. No řekněte, nesluší jí to v tom vřesovišti?

Emelie Forsberg, GlenCoe Skyline, Prodejní výstava Dlouhá Trať, Fotograf Lukáš Budínský

Emelie Forsberg, Mamores VK 2017

Koupit fotoobraz

Nezapomeňte, že fotografie a fotoobrazy jsou tu od toho, aby pomáhaly. Jak a proč můžete pomoci se dozvíte třeba zde…

Také si můžete prohlédnout kompletní FotoStory ze Skotska!

Posted on